10 lutego br. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Malowane poezją – ilustracje do wierszy Władysława Broniewskiego”. Był on skierowany do uczniów klas I-III i cieszył się dużym zainteresowaniem. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały dzieci z sześciu szkół powiatu zambrowskiego.

Główne cele konkursu to:

• pogłębienie wiedzy uczniów na temat twórczości Władysława Broniewskiego;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką;
  • wyrażanie swoich przeżyć za pomocą środków plastycznych;
  • promowanie młodych talentów plastycznych dzieci szerszemu kręgowi odbiorców.

Komisja konkursowa – p. Aldona Wiśniewska, p. Elżbieta Wojtkowska i p. Mirosława Wasielak, przy ocenie brała pod uwagę: zgodność z regulaminem, samodzielność wykonania, estetykę oraz pomysłowość. Nagrodzonych zostało 21 uczniów.

W kategorii klas pierwszych:

• Jankowski Alan, Szkoła Podstawowa w Porytem-Jabłoni, op. Siwek Marta
  • Jabłonowska Oliwia, Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie, op. Truchel Bożena

II miejsce

• Kierznowski Igor, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Kołakowska Grażyna, Leśniewska Agnieszka
  • Krupiczowicz Julia, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Kołakowska Grażyna, Leśniewska Agnieszka

• Gontarz Jan, Zespół Szkół w Szumowie, op. Kotomska Elżbieta
  • Krajewska Pola, Zespół Szkół w Szumowie, op. Frączyk Małgorzata
W kategorii klas drugich:

• Zawadzki Tymoteusz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Tabędzka Barbara
  • Jastrzębski Piotr, Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie, op. Truchel Bożena
  • Dmochowski Damian, Zespół Szkół w Szumowie, op. Dąbrowska-Komor Anna

• Kolińska Klaudia, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Walasek Wioletta
  • Godlewski Adam, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Zaręba Bożena, Dybowska Agata
  • Nguyen Thi Van Anh, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Tabędzka Barbara

• Dmochowski Krzysztof, Zespół Szkół w Szumowie, op. Dąbrowska-Komor Anna
  • Borawska Oliwia, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Walasek Wioletta
  • Śledziewska Martyna, Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie, op. Truchel Bożena
W kategorii klas trzecich:

• Papież Wiktoria, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Strenkowska Dorota
  • Głębocki Szymon, Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie, op. Gocłowska Ewa

II miejsce

• Drągowska Lena, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Osuchowska Joanna, Wasielak Mirosława
  • Scabłowski Sebastian, Zespół Szkół w Szumowie, op. Joanna Orzechowska

III miejsce

• Kucher Sofiia, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Osuchowska Joanna, Wasielak Mirosława
  • Podhornyi Mykola, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, op. Osuchowska Joanna, Wasielak Mirosława

Nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów i książek zostały wręczone 16 lutego br. podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji Święta Patrona Szkoły. Zwycięskie prace konkursowe umieszczono na wystawce ustawionej w holu szkoły, aby wszyscy mogli je podziwiać.

Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym, życzą kolejnych sukcesów oraz zachęcają do rywalizacji w następnym roku szkolnym.

Joanna Osuchowska
Barbara Tabędzka