Zakończenie międzynarodowego projektu “Mysteries in the Mist” realizowanego przez klasę 6b!

Uczniowie klasy 6b właśnie kończą międzynarodowy projekt eTwinning, realizowany wspólnie ze szkołami z Hiszpanii, Francji i Włoch! Nasze przedsięwzięcie nosiło tytuł “Mysteries in the Mist” i było pełne niezapomnianych przygód oraz cennej nauki. W sercu Londynu grupa nastolatków z czterech krajów Europy wyruszyła na niesamowitą podróż, która rozpoczęła się od spotkania z tajemniczym artystą ulicznym, profesorem Orionem. Profesor zaprosił ich do odkrywania sekretów miasta i stworzenia w międzynarodowych grupach historii jego życia.  Było to tylko początkiem ich wspólnej przygody.

Ich podróż prowadziła przez:

• tętniące życiem ulice Covent Garden, gdzie rozwiązywali zagadki ukryte w straganach,
  • Brytyjskie Muzeum, w którym niezwykłe eksponaty przybliżały im dawne dzieje,
  • rejs Tamizą, podczas którego poznawali ciekawostki o rzece i interesujących miejscach wzdłuż jej brzegów,
  • Pałac Buckingham i inne miejsca w jego okolicach, pełne łamigłówek i zadań.

Podczas projektu uczniowie uczestniczyli w:

• tajemniczych wideokonferencjach, zgadując kraje i miasta partnerskie,
  • przygotowaniu prezentacji miast rodzinnych, które potem oglądali i komentowali w serwisie Padlet,
  • quizie o miastach partnerów, sprawdzającym zdobytą wiedzę,
  • zadaniach związanych z bezpieczeństwem w Internecie, w których tworzyli plakaty i grali w gry utrwalające zasady właściwego korzystania z sieci,
  • rozwiązywaniu zagadek dotyczących sławnych miejsc w Londynie i tworzeniu prezentacji, ulotek oraz chmur wyrazowych.

Głównym celem projektu było rozwijanie umiejętności językowych poprzez praktyczne użycie języka angielskiego w międzynarodowym kontekście. Dodatkowo, projekt wzmacniał kompetencje cyfrowe, umiejętność pracy zespołowej oraz poszerzał wiedzę kulturową naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie! Dziękujemy również naszym partnerom z Hiszpanii, Francji i Włoch za wspólnie spędzony czas i wspaniałą współpracę! To był niezapomniany projekt, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Koordynator projektu: Barbara Głuszcz