Powrót do szkoły – wakacyjne wspomnienia

Takim cyklem tematycznym rozpoczęliśmy wrzesień i tym samym kolejny rok szkolny.  Nasze pierwsze zajęcia polegały oczywiście na zapoznaniu dzieci z salami oraz zasadami obowiązującymi w świetlicy szkolnej. Ustaliliśmy grupowy KONTRAKT, czyli umowę dotyczącą przestrzegania pewnych norm zachowania. Nie zabrakło rzecz jasna wakacyjnych wspomnień – dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat swoich wakacji.

Kolejne dni upływały wszystkim w miłej i przyjaznej atmosferze. Pogoda pozwalała na codzienne popołudniowe wyjścia na szkolny plac zabaw. Oczywiście przed korzystaniem ze sprzętów przeczytaliśmy REGULAMIN. W naszych obu salach zrobiło się kolorowo, a to dzięki wykonanym przez dzieci kolorowankom tematycznym, które dotyczyły zarówno powrotu do szkoły, jak i wakacji.

Wspólnie obejrzeliśmy film dla dzieci pt. „Wakacje Mikołajka”. Ciekawym elementem poznawczym „nowych” i „starych” wychowanków świetlicy była zabawa integracyjna SZEWC. Podsumowaniem naszego pierwszego tygodnia stały się piątkowe zajęcia muzyczne pod hasłem WAKACYJNA NUTA. Dotyczyły śpiewu, tańca oraz gimnastyki w rytm muzyki.

Aneta Komiażyk