„Midnight Travellers” zakończyli właśnie swoją misję

Klasa 5b (grupa zaawansowana) zakończyła pracę nad międzynarodowym projektem eTwinning „Midnight Travellers”, w którym udział wzięli uczniowie z 5 szkół podstawowych znajdujących się w: Grecji, Chorwacji, Hiszpanii (2 placówki) oraz Polsce (nasza szkoła).

Cele zrealizowanego projektu to: doskonalenie umiejętności językowych, rozwijanie umiejętności cyfrowych, poznawanie kultury, historii i geografii krajów partnerskich oraz doskonalenie umiejętności komunikacji i współpracy w grupach międzynarodowych. Na wstępie uczestnicy projektu wybrali ważne wydarzenia i pomniki swoich krajów i w 12 międzynarodowychzespołach podróżowali w czasie i przestrzeni oraz prowadzili badania w celu znalezienia niezbędnych informacji dotyczących ich historii, geografii i kultury. Następnie stworzyli wspólną prezentację, a potemkażdy z międzynarodowych zespołów opracował quiz sprawdzający zdobytą wiedzę z zakresu prowadzonych przez niego badań. Rozwiązaliteż quiz końcowy przygotowany przez nauczycieli.

Podsumowaniem projektu był Escape Room, czyli wirtualny pokój zagadek. Informacje o historycznych miejscach każdego kraju partnerskiego pomogły graczom znaleźć sposób na ucieczkę z przeszłości, w którejzostali uwięzieni wbrew swojej woli z powodu awarii wehikułu czasu.

Jesteście zainteresowani, dlaczego projekt otrzymał tytuł „Midnight Travellers”? Poszukajcie odpowiedzi w tej prezentacji: