Harmonogram wypożyczeń lektur

Klasy I
Lektury:
  1. „Brzechwa dzieciom”
  2. Julian Tuwim – „Wiersze dla dzieci”
  3. Justyna Bednarek – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
MiesiącI AI BI C
X
XI „Brzechwa dzieciom” „Wiersze dla dzieci”
XII„Brzechwa dzieciom”
I „Wiersze dla dzieci”
II„Wiersze dla dzieci” „Brzechwa dzieciom”
III „Niesamowite przygody…”
IV „Niesamowite przygody…”
V„Niesamowite przygody…”
Klasy II
Lektury:
  1. Grzegorz Kasdepke – „Detektyw Pozytywka”
  2. Maria Krüger – „Karolcia”
  3. Joanna Papuzińska – „Asiunia”
  4. Waldemar Cichoń – „Cukierku, ty łobuzie!”
MiesiącII AII BII CII D
X
XI„Karolcia” „Asiunia”  „Detektyw Pozytywka” „Cukierku, ty łobuzie!”
XII
I  „Detektyw Pozytywka” „Karolcia”
II „Karolcia” „Asiunia”
III „Cukierku, ty łobuzie!”
IV „Cukierku, ty łobuzie!” „Asiunia”  „Detektyw Pozytywka”
V„Asiunia”  „Detektyw Pozytywka” „Cukierku, ty łobuzie!” „Karolcia”
Klasy III
Lektury:
  1. Hans Christian Andersen – „Baśnie”
  2. Roman Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”+
  3. Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”
  4. Danuta Parlak – „Kapelusz Pani Wrony”
MiesiącIII AIII BIII CIII D
X„Kapelusz…” „Baśnie” „O psie…”
XI „Baśnie” „Kapelusz…”
XII „Dzieci…” „Kapelusz…” „Baśnie”
I „Baśnie”
II„Dzieci…” „O psie…”
III „Dzieci…”
IV „Kapelusz…” „Dzieci…” „O psie…”
V„O psie…”
Klasy IV
Lektury:
  1. Jan Brzechwa – „Akademia Pana Kleksa”
  2. Rene Goscinny – „Mikołajek ma kłopoty”
  3. Janusz Christa – „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” – komiks
  4. Henryk Sienkiewicz – „Janko Muzykant”
  5. Janusz Korczak – „Król Maciuś Pierwszy”
MiesiącIV AIV BIV CIV D
X„Akademia…” „Janko…” „Mikołajek…”
XI „Mikołajek…” „Akademia…” „Akademia…”
XII „Akademia…”
I „Janko…” „Kajko i Kokosz…” „Janko…”
II „Janko…” „Kajko i Kokosz…”
III„Król Maciuś…”
IV„Kajko i Kokosz…” „Mikołajek…” „Mikołajek…”
V „Król Maciuś…” „Kajko i Kokosz…”
VI „Król Maciuś…”
Klasy V
Lektury:
  1. Ferenc Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
  2. C.S. Lewis – „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”
  3. Bolesław Prus – „Katarynka”
  4. L. M. Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”
  5. Mark Twain – „Przygody Tomka Sawyera”
MiesiącV AV BV CV DV E
IX „Katarynka” „Katarynka”
X„Katarynka” „Chłopcy…” „Katarynka”
XI„Chłopcy…” „Chłopcy…” „Opowieści…”
XII „Opowieści…” „Opowieści…”
I„Opowieści…” „Ania…” „Przygody…”
II „Ania…” „Przygody…”
III„Ania…” „Katarynka” „Przygody…” „Chłopcy…”
IV„Przygody…” „Opowieści…” „Ania…”
V „Przygody…” „Chłopcy…” „Ania…”
VI
Klasy VI
Lektury:
  1. Janusz Christa – „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” – komiks
  2. J. R. R. Tolkien – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
  3. Ferenc Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
  4. Henryk Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy”
  5. Kornel Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”
  6. F. H. Burnett – „Tajemniczy ogród”
MiesiącVI AVI B
IX
X„W pustyni i w puszczy” „Chłopcy z Placu Broni”
XI „Szatan z siódmej klasy” „W pustyni i w puszczy”
XII „Kajko i Kokosz…”
I „Hobbit…”
II
III „Chłopcy z Placu Broni” „Kajko i Kokosz…”
IV„Hobbit…”
V„Tajemniczy ogród” „Tajemniczy ogród”
VI „Szatan z siódmej klasy”
Klasy VII
Lektury:
  1. Charles Dickens – „Opowieść wigilijna”
  2. Aleksander Fredro – „Zemsta”
  3. Antoine de Saint-Exupéry – „Mały Książę”
  4. Adam Mickiewicz – „Dziady część II”
  5. Juliusz Słowacki – „Balladyna”
  6. Ernest Hemingway – „Stary człowiek i morze”
  7. Melchior Wańkowicz – „Ziele na kraterze”
MiesiącVII AVII BVII CVII DVIIEVII FVII G
IX
X„Dziady…” „Zemsta” „Mały…”
XI„Zemsta” „Dziady…” „Dziady…”
XII
I „Dziady…”
II „Balladyna” „Zemsta” „Zemsta” „Zemsta” „Balladyna”
III„Mały…” „Mały…” „Dziady…” „Dziady…” „Balladyna” „Dziady…” „Zemsta”
IV „Balladyna” „Balladyna” „Balladyna” „Mały…”
V„Balladyna” „Mały…” „Mały…” „Zemsta” „Mały…”
VI
Klasy VIII
Lektury:
  1. Aleksander Kamiński – „Kamienie na szaniec”
  2. Adam Mickiewicz – „Pan Tadeusz”
  3. Henryk Sienkiewicz – „Quo vadis?”
  4. Stefan Żeromski – „Syzyfowe prace”
  5. Henryk Sienkiewicz – „Latarnik”
  6. Miron Białoszewski – „Pamiętnik z powstania warszawskiego” – fragmenty
  7. E. E. Schmitt – „Oskar i pani Róża”

MiesiącVIII AVIII BVIII CVIII DVIIIEVIII F
IX
X„Quo vadis?” „Oskar…” „Pan Tadeusz” „Pamiętnik…” „Quo vadis?” „Quo vadis?”
XI„Kamienie…” „Syzyfowe…” „Pan Tadeusz” „Kamienie…” „Kamienie…”
XII„Pamiętnik…” „Quo vadis?” „Oskar…” „Pamiętnik…” „Pamiętnik…”
I„Stary…” „Stary…” „Oskar…”
II„Pan Tadeusz” „Kamienie…” „Syzyfowe…” „Quo vadis?” „Syzyfowe…” „Stary…”
III„Syzyfowe…” „Quo vadis?” „Kamienie…” „Pan Tadeusz” „Pan Tadeusz”
IV„Oskar…” „Pan Tadeusz” „Kamienie…” „Syzyfowe…” „Oskar…” „Syzyfowe…”
V „Pamiętnik…” „Pamiętnik…”
VI „Oskar…”

Skip to content