„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” Konkurs w świetlicy szkolnej

Każdego roku, we wrześniu, dużo uwagi poświęcamy tematowi bezpieczeństwa dzieci w czasie ich samodzielnej drogi do szkoły.

W związku z tym w naszej świetlicy przez cały tydzień realizowaliśmy cykl tematyczny pod hasłem BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM.

Podsumowaniem tygodnia był test wiedzy pod tym samym tytułem, a mianowicie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Konkurs zorganizowany został przez wychowawców świetlicy szkolnej: p. Anetę Komiażyk i p. Agatę Selerowską. Pisali go wychowankowie klas II (A, B, C, D, E), którzy w tym dniu byli obecni na porannych zajęciach w świetlicy szkolnej. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich testów komisja konkursowa złożona z organizatorów wyłoniła zwycięzców na podstawie zdobytej liczby punktów.

Łącznie w zabawie wzięło udział 30 uczniów:

• I miejsce – 5 dzieci,
  • II miejsce – 9 dzieci,
  • III miejsce – 6 dzieci,
  • dyplomy za udział – 10 dzieci.

Celem konkursu było:

• Promowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  • Kształtowanie wyobraźni w celu przeciwdziałania zagrożeniom.
  • Doskonalenie właściwych nawyków podczas uczestnictwa w ruchu ulicznym.

Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie ufundowała świetlica szkolna. Gratulujemy naszym najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego!

Kierownik świetlicy szkolnej:
Aneta Komiażyk