Złota polska jesień

Takim cyklem tematycznym zakończyliśmy wrzesień. Jesienne zabawy, piosenki, bajki, zagadki, krzyżówki oraz kolorowanki… Krótko mówiąc – “działo się”!!! W naszej świetlicy nastała jesień. Przepiękne ilustracje wykonane przez dzieci spowodowały, że szkolne sale odżyły. Jesienna tematyka skłoniła nas do refleksji związanych z porami roku. Dzieci próbowały opisać charakterystyczne cechy jesieni, jak również nazwać wybryki jesiennej pogody. A oprócz tego…

W środę, 29 września, z okazji Dnia Głośnego Czytania nasi wychowankowie z klas pierwszych zostali zaproszeni do szkolnej czytelni. Tam czekała już na nas p. Małgorzata Spiegel – nauczyciel bibliotekarz, która odczytała dzieciom wierszyki o jesieni Marii Kownackiej pt. „Razem ze słonkiem – złota jesień”.

W czwartek, 30 września, świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nasi wychowankowie płci męskiej nie zapomnieli o muchach i krawatach, dzięki którym wyglądali jeszcze bardziej męsko. Z okazji ich święta w świetlicy czekała słodka niespodzianka.

Na zakończenie tygodnia, w czwartek i piątek, w naszej świetlicy przeprowadzony został cykl pogadanek na temat wirusa COVID – 19. Tego zadania podjęła się p. Marzanna Pac – nauczyciel przyrody, a obecnie wychowawca świetlicy szkolnej. Dzieci otrzymały ulotki przygotowane przez UNICEF. Rozmawialiśmy o tym, jak walczyć z koronawirusem. Przypomnieliśmy obowiązujące obecnie nas wszystkich zasady sanitarne. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji. Zajęcia wzbogaciły uczniów w wiedzę, która z pewnością poprawi ich bezpieczeństwo w czasie trwającej nadal pandemii.

Aneta Komiażyk