Złota polska jesień

Takim cyklem tematycznym zakończyliśmy wrzesień. Przez cały tydzień rozmawialiśmy na temat tej niezwykle ciekawej pory roku. Poruszyliśmy problem odlatujących do ciepłych krajów ptaków, jak również fascynowaliśmy się bogactwem darów jesieni: grzybów, warzyw, owoców, kasztanów, żołędzi, a nawet wielokolorowych liści. Charakterystyka jesiennej pogody również była jednym z aspektów naszych rozważań.

Liczne rozmowy, filmy, bajki, prezentacje multimedialne, zagadki i krzyżówki… wszystko to wypełniało nasz czas. Nie zabrakło jesiennych kolorowanek oraz prac plastycznych wykonanych z wykorzystaniem zebranych przez dzieci liści. Kolorowe dzieła upiększały gazetki ścienne naszych sal. A jesienne piosenki towarzyszyły każdego dnia. Oprócz ciekawych zajęć, korzystając z pogody, wyruszyliśmy na jesienny spacer w okolice szkoły. Spędziliśmy też trochę czasu na naszym szkolnym placu zabaw.

W tym tygodniu obchodziliśmy również kilka świąt nietypowych, a mianowicie:

  • 28 września świętowaliśmy Dzień Jabłka,
  • 29 września był Dzień Głośnego Czytania,
  • 30 września odbywał się w naszej szkole, jak również i w świetlicy szkolnej, Dzień Chłopaka.

Aneta Komiażyk

Skip to content