Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie
Aktualności

Wycieczka do Olsztyna

7 maja br. uczniowie klas 4a i 4d udali się na wycieczkę do Olsztyna. Autokar z uczestnikami ruszył spod szkoły już o 6.45. Po drodze można było podziwiać piękne lasy oraz zwierzęta i ptaki, np. bociany czy żurawie. Po  przybyciu na miejsce nastąpiło zwiedzanie miasta z przewodniczką, panią Magdą, która z sentymentem wspomina Zambrów jako miejsce, gdzie uczyła się w szkole średniej. Uczniowie zobaczyli m.in. Rynek Starego Miasta, park Zamkowy, Wysoką Bramę oraz Zamek Kapituły Warmińskiej. W Muzeum Warmii i Mazur mieszczącym się w tymże Zamku wzięli udział w lekcji muzealnej, dzięki której poznali historię tego miejsca oraz postać Mikołaja Kopernika. Dzięki zajęciom warsztatowym mieli też okazję przenieść się do świata rycerskiego, założyć strój rycerski lub ubiór damy dworu, rzucać do celu podkową oraz strzelać z łuku. Uczestnicy odwiedzili też Planetarium, gdzie obejrzeli niezwykły film „Explore” pokazujący m.in.  statek kosmiczny majestatycznie manewrujący z wykorzystaniem praw Keplera podczas jego podróży z Ziemi na orbitę i dalej, do innych światów. Nie mogło zabraknąć posiłku w Mc Donald’s i to był ostatni punkt programu. Wszyscy zadowoleni i pełni energii wrócili do Zambrowa.

Opiekunowie: Krystyna Pęska, Agnieszka Piórkowska, Grzegorz Piórkowski.

M. Pęska

Skip to content