KONKURS KULINARNY

„JEDZ ZDROWO I KOLOROWO”

W piątek, 19 października 2018 r., w stołówce szkolnej odbył się   konkurs kulinarny dla klas I-III pod hasłem „Jedz zdrowo i kolorowo”.

Celem konkursu było: popularyzowanie zdrowego trybu życia przez właściwe odżywianie się, zachęcenie dzieci do spożywania zdrowych produktów, kształtowanie nawyków higieniczno – estetycznych, rozwijanie wśród dzieci wyobraźni i postaw twórczych oraz kształcenie umiejętności współpracy w grupie.

Każdą klasę reprezentował wytypowany wcześniej przez wychowawcę dwuosobowy zespół. Zadaniem uczestników było samodzielne przygotowanie zdrowych i smacznych kanapek.

Komisja konkursowa w składzie :

1.    p. Agnieszka Wądołowska

2.    p. Alina Żebrowska

3.    p. Barbara Maleszewska

oceniając przygotowane przez dzieci kanapki wzięła pod uwagę: wartości odżywcze produktów wchodzących w skład kanapek, pomysłowość i oryginalność oraz estetykę wykonania. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ wszystkie kanapki wyglądały smacznie i zdrowo. Po dłuższych obradach członkowie komisji podjęli ostateczną decyzję. Miejsca usytuowały się następująco:

Klasy I

I miejsce -  klasa I B – Krzysztof Gosk i Oskar Wądołowski

(wychowawca p. Iwona Zakrzewska)

II miejsce -  klasa I C – Anna Czartoryska i Julia Przeździecka

(wychowawca  p. Marzena Tyszka)

III miejsce - klasa I A -  Jan Chojnowski i Martyna Żukowska

(wychowawca p. Dorota Strenkowska)

Wyróżnienie – klasa I D – Oliwia Cieślukiewicz i Maja Stryińska

(wychowawca p. Małgorzata Puchalska)

Klasy II

I miejsce -  klasa II D – Alina Denkiewicz i Magdalena Kowalik

(wychowawca p. Grażyna Kołakowska)

II miejsce - klasa II B – Oliwia Klimaszewska i Mateusz Michalczuk

(wychowawca p. Grażyna Jankowska)

III miejsce – klasa II F – Julia Dąbek i Karolina Kropiewnicka

(wychowawca p. Łukasz Dębowski)

Wyróżnienie:

- klasa II A – Małgorzata Deskiewicz i Martyna Fiedorczuk

(wychowawca p. Mirosława Wasielak)

- klasa II C – Aurelia Baczewska i Daria Kowalewska

(wychowawca p. Urszula Rzodkiewicz)

Klasy III

I miejsce -  klasa III B – Zofia Gosk i Michalina Ziemianowicz

(wychowawca p. Barbara Tabędzka)

II miejsce – klasa III A – Polina Kovalenko i Wiktoria Mioduszewska

(wychowawcy: p. Wioletta Walasek i p. Monika Chaberek)

Werdykt ogłosiła wicedyrektor szkoły p. Aldona Wiśniewska. Rozdała również dzieciom nagrody i dyplomy. Zwycięzcy otrzymali książki (I, II i III miejsce) oraz słodkie niespodzianki (wyróżnienie). Wszystkim uczestnikom wręczono także pamiątkowe dyplomy. Łącznie w konkursie wzięło udział 11 klas (czyli 22 uczniów). Nagrody ufundowali organizatorzy konkursu, którymi byli wychowawcy świetlicy szkolnej: p. Aneta Komiażyk, p. Anna Jasińska, p. Agata Dybowska, p. Patrycja Matyjas.

Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych odgrywa znaczącą rolę w rozwoju dzieci. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają tak bogaty zasób wiedzy na ten temat. Mamy nadzieję, iż udział w konkursie kulinarnym był ciekawym doświadczeniem i zarazem dał satysfakcję jego uczestnikom.

Aneta Komiażyk