Spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej

W czwartek 28 października uczniowie klas Ia, Ib i IVa spotkali się z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, którzy opowiedzieli o pracy za więziennym murem, zademonstrowali wyposażenie pracowników więziennictwa.

Specjalnymi gośćmi były psy Nala i Aron ze swoimi opiekunami. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały pokazy psich umiejętności: reagowanie na komendy swoich opiekunów, atakowanie przestępcy, szukanie przedmiotów. Uczniowie dowiedzieli się także jak przebiega szkolenie psa, który służy w więziennictwie. Na zakończenie spotkania dzieci mogły pobawić się z Nalą i Aronem. Było to największą atrakcją tego spotkania.

Dziękujemy Dyrekcji Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, opiekunom psów oraz pani Ewie Strublewskiej za zorganizowanie zajęć.

Pokaz   tresury Pamiątkowe zdjęcie Wyposażenie funkcjonariuszy więzienia Zabawy z Nalą i Aronem

Skip to content