MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

Zbiórka elektrośmieci oraz baterii

 

 
 

Dobre Rady na Elektroodpady 2018 – Oddaj Mnie w Dobre Ręce” to program dla szkół organizowany przez AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., do którego przystąpiła nasza szkoła.

Grupa „pozytywnie naładowanych” uczniów gorąco wszystkich zachęca do prawidłowego pozbywania się elektrośmieci (ZSEE) i zużytych baterii.  

Dlaczego to takie ważne? Obecnie statystyczny Polak zbiera tylko  3,5 kg elektrośmieci rocznie. Natomiast nasi sąsiedzi z południa – Czesi i Słowacy – zbierają rocznie znacznie więcej, bo odpowiednio 5,1 i 4,1 kilograma na mieszkańca. Nasz wynik znajduje się również poniżej unijnego progu (4 kg na mieszkańca). Mamy więc jeszcze wiele do nadrobienia w tej kwestii. Elektroodpady oraz baterie i akumulatory, ze względu na swoje pochodzenie, skład chemiczny i inne właściwości oraz okoliczności stanowią olbrzymie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Odpady te nie powinny trafiać na składowiska, lecz muszą zostać poddane odrębnemu przetworzeniu.

Dlatego serdecznie zapraszamy do przynoszenia zużytych baterii, akumulatorów oraz elektrośmieci (elektroniczny i elektryczny sprzęt) do szkoły do dnia 19 kwietnia, a sprzęt o bardzo dużych gabarytach koniecznie w dniu umówionego transportu, czyli 19 kwietnia  2018 roku od godziny 10.00 do 13.30.

Zachęcamy do właściwego postępowania z ZSEE.

 „Pozytywnie Naładowane” z opiekunem zespołu