MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna


II CZWARTAKIADA

portal zambrow.org

Videorelacja

 

 

II Rodzinna "Czwartakiada" w SP 4 - 7 czerwca 2014


 
 

Po niewątpliwym sukcesie jakim była nasza pierwsza Czwartakiada, Zarząd Stowarzyszenia i Dyrekcja Szkoły  postanowili ponowić próbę zorganizowania kolejnej imprezy, tym razem na boisku szkolnym. Mieliśmy wiele szczęścia bo i uczestnicy i pogoda dopisali w równym stopniu.

Pierwsza część odbyła się na hali sportowej a jej podstawą były pokazy naukowe w wykonaniu pracowników  Centrum Nauki „Kopernik” z Warszawy.  Zaprezentowali  oni ciekawe doświadczenia dotyczące elektrostatyki, w których dzieci chętnie brały udział.

Dziewczęta z Klubu Młodego Odkrywcy „Exodus” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 pod opieką Lidii Grad pokazały  inne ciekawostki ze świata nauki. Każdy mógł przyjrzeć się z bliska przedstawianym doświadczeniom i czynnie w nich uczestniczyć. Młodzi naukowcy cierpliwie i rzeczowo opowiadali odwiedzającym o swoich eksperymentach. W przerwach między pokazami wystąpili członkowie grup tanecznych prowadzonych przez firmę TANMUZ z Olecka. Następnie, już na terenie Orlika,  rozpoczęło się współzawodnictwo sportowe rodzin. W zawodach zmierzyli się rodzice wraz z uczniami klas I-III oraz IV-VI. Dyscypliny w jakich przyszło się im sprawdzić to min. skoki na piłkach, strzały do bramki, biegi w workach, skoki na skakance, odbijanie dmuchanej piłki, tory przeszkód, rzuty do kosza czy przeciąganie liny. Wydaliśmy blisko 100 dyplomów dla 2-osobowych zespołów rodzinnych. Tak jak uprzednio nie zabrakło smacznej pizzy, lodów i napojów. Każdy z uczestników otrzymał przynajmniej symboliczną nagrodę rzeczową w postaci słodyczy, a wśród zdobywców tytułów mistrzowskich rozlosowano kilkanaście cennych nagród rzeczowych otrzymanych od sponsorów.

Organizatorzy składają serdeczne i gorące podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie „Czwartakiady”. Dziękujemy Państwu nauczycielom , którzy poświęcili swój wolny czas na zorganizowanie przedsięwzięcia.

W szczególny sposób chcemy podziękować  paniom Dorocie Strenkowskiej i Iwonie Wiaksa. Dziękujemy pracownikom szkoły a zwłaszcza paniom Agnieszce Wądołowskiej i Barbarze Maleszewskiej  za  przygotowanie super pizzy , która staje się niemalże tradycją Czwartakiady. Organizacja takich przedsięwzięć nie byłaby możliwa bez sponsorów. Pragniemy, poprzez publikację ich listy, przynajmniej w ten sposób złożyć nasze wyrazy wdzięczności.

Za wsparcie naszej Czwartakiady dziękujemy:

·         Krzysztofowi Chrupkowi – Przedsiębiorstwo Handlowe Hamot,

·          Zenonie Zalewskiej – Bank Spółdzielczy w Zambrowie,

·         Eugeniuszowi Kaczyńskiemu – radnemu powiatu zambrowskiego,

·          Kamilowi Stankowskiemu – firma Bru-Cat,

·         Jarosławowi Strenkowskiemu – Regionalna Izba Historyczna,

·          Wojciechowi Baczewskiemu –Wortel,

·          Dariuszowi Pęskiemu – Usługi Fotograficzne,

·         Bogumiłowi Dybowskiemu – Lidl,

·         Jackowi Gałązce – Centrum Handlowe Gregorek,

·          Stanisławowi Ożlańskiemu – Usługi Geodezyjne Commex.

Uzyskany dochód z imprezy zasilił konto Stowarzyszenia. Dzięki temu jesteśmy coraz bliżej zaplanowanego celu, którym jest zakup tablicy interaktywnej na wyposażenie kolejnej z klas do edukacji wczesnoszkolnej.

Prezes Stowarzyszenia - Justyna Kołakowska

Dyrektor  SP4 - Ryszard Świderski