MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

Bezpiecznie do szkoły

 

 

W dniach 26  września  - 3 października  2016r r. w szkole zorganizowaliśmy akcję profilaktyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla klas I-IV.

Jej celem było zapoznanie z przepisami  ruchu drogowego uczniów klas I oraz przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach dzieciom z klas II-III. Uczniowie klas IV uczestniczyli dodatkowo w bloku tematycznym z zakresu odpowiedzialności prawnej.

Zajęcia prowadziły panie policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Zambrowie. Podczas spotkań z uczniami omówiono podstawowe zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci w drodze do szkoły.

Spotkanie z policjantem jest zawsze dużą atrakcją, co zachęca uczniów do poznawania zasad ruchu drogowego. Tym razem było jeszcze bardziej atrakcyjnie. Dzieci mogły się przekonać praktycznie, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Panie policjantki zaprezentowały tubę edukacyjną z hasłem  „Odblask to nie obciach”. Każde dziecko, patrząc w nią, mogło  zaobserwować wyraźnie oświetloną osobę z odblaskiem. Druga osoba bez elementów odblaskowych była niewidoczna.  To osobiste doświadczenie zrobiło duże wrażenie na uczniach i  przekonało, że posiadanie odblasków jest koniecznością, która niejednokrotnie może nam uratować życie.

Dziękujemy paniom policjantkom za ciekawe zajęcia, które zapadły w pamięci  naszych  uczniów i przyczynią się do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Cecylia Łagutowska

Pedagog szkolny