MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

III Rodzinna Czwartakiada

 

 
 

            Stowarzyszenie Przyjaciół „Czwórki” wraz z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły po raz trzeci zorganizowało zawody sportowe w ramach Czwartakiady. 23 maja na boisku szkolnym przygotowane zostały rozmaite atrakcje dla przedszkolaków, uczniów i ich rodziców. Wiele radości oraz sportowych wrażeń dostarczały takie konkurencje, jak: tor przeszkód, przeciąganie liny, rzuty do kosza, strzały do bramki, skoki w workach, odbicia piłki rakietą tenisową czy skoki na piłce. Uczestnicy naszej zabawy zbierali punkty za udział w poszczególnych konkurencjach. Osoby, które zaliczyły wszystkie stanowiska otrzymały medale i tytuł „Mistrza Czwartakiady”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz ufundowanymi przez naszych sponsorów upominkami i słodyczami. Starsi uczniowie mogli dodatkowo wziąć udział w rywalizacji międzyklasowej. Około godziny 11.00 rodzinny piknik odwiedzili zawodnicy Zambrowskiego Klubu Sportowego „Olimpia”. Przeprowadzili oni krótki trening dla naszych uczniów. Dużą atrakcją były też zorganizowane przez piłkarzy zawody. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni proporczykami klubu.

            Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć wyposażenie wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, posiedzieć w wozie strażackim, przymierzyć hełm i dowiedzieć się, jak wygląda praca strażaków. Dziewczęta z działającego w naszej szkole Klubu Młodego Odkrywcy „Exodus” przygotowały pokazy ciekawych eksperymentów. Cierpliwie wyjaśniały zainteresowanym rozmaite zjawiska i zachęcały do czynnego udziału w przeprowadzanych doświadczeniach. Wielu chętnych skorzystało z kolejnej atrakcji, jaką były przejażdżki quadem. Nie zabrakło też smacznej pizzy i napojów. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa.

            W Rodzinnej Czwartakiadzie wzięła udział liczna grupa dzieci i ich rodziców. Zadowolone miny uczestników świadczą o tym, że był to czas świetnej zabawy, rodzinnej atmosfery oraz sportowych wrażeń. Miłe słowa, które padły z ust wielu małych i dużych sportowców zachęcają nas do organizowania tego typu imprez w przyszłości.

            Składamy szczególne podziękowania sponsorom, dzięki którym organizacja Czwartakiady była możliwa:

1.    BS Zambrów – p. Zenona Zalewska,

2.    Państwo Wojciech i Krystyna Jastrzębscy- firma „Zorza”,

3.    Pan Andrzej Gołaszewski – firma „Golchem”,

4.    Państwo Grażyna i Bogdan Kaczyńscy – firma „Gumpol”,

5.    Właściciele firmy CHU „Gregorek”,

6.    Firmy Uzimex, „Negresco”, Mlekpol, TORK i  LIDL,

7.    Pan Krzysztof  Krakowski,

8.    Pan Krzysztof Chrupek.

Dorota Strenkowska