Tolerancja, akceptacja i zrozumienie.

W dniu 30.11.2018 r. uczniowie klasy II c odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu. Mieli okazję poznać placówkę, zwiedzając klasopracownie i gabinety specjalistyczne oraz spotkać się z rówieśnikami.

Swoją wizytę rozpoczęliśmy  obejrzeniem teatrzyku Kamishibai, czyli magicznego teatrzyku obrazkowego.  Dzieci wzięły też udział w zajęciach  z dogoterapii oraz w warsztatach ceramicznych. Poznaliśmy wspaniałe psy, które pięknie przywitały się, sprawdziły czystość oraz mogliśmy się przyjrzeć jak zwierzęta posłusznie wykonują polecenia swoich opiekunek. Każdy uczeń poznał zasady wydawania komend zwierzakom, mógł je karmić, głaskać i się bawić. W pracowni ceramicznej tworzyliśmy piękne, gliniane choinki, które ozdobimy już w klasie.

Dzięki uprzejmości pracowników ośrodka, uczniowie zobaczyli też różne pracownie np.  salę polisensoryczną, gabinet rehabilitacji,  salę przedszkolną i szkolną. Dzieci miały okazję zobaczyć, w jakich warunkach mieszkają wychowankowie internatu. Dziękujemy mamom Sebastiana i Kornelki oraz wszystkim pracownikom SOSW w Długoborzu za zorganizowanie nam tak ciekawych zajęć.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz możliwość poznania naszych rówieśników.

Wychowawczyni i uczniowie kl. IIc