„O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”

Czy Królewna Śnieżka umarła, bo brudne jabłko zjadła? Czym odżywia się Baba Jaga? Czy Duch – Słabuch poprawi swoją kondycję fizyczną? Dlaczego Zdrowie tak często musi chodzić do lekarza? Odpowiedzi na te pytania pojawiły się na szkolnej scenie w środę 28 listopada 2018r.

Uczniowie z koła teatralnego podczas przedstawienia pt. „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy” przekonywali swoich kolegów z kl. I-III, nauczycieli oraz rodziców, że warto szanować zdrowie. Baśniowi bohaterowie poprzez taniec, śpiew i zabawę wprowadzili uczniów w zdrowy świat.

Krasnoludki ostrzegały Śnieżkę przed jedzeniem niemytych owoców, oczywiście nierozsądna dziewczyna nie posłuchała rad małych przyjaciół i umarła po zjedzeniu brudnego jabłka. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie i Śnieżka zeszła ze sceny nucąc wesoło słowa: „Czy to chłopczyk, czy dziewuszka hop-sa-sa, hop-sa-sa, przed jedzeniem myj jabłuszka hop-sa-sa, hop-sa-sa”. Duch z chudymi udami został namówiony do ćwiczeń fizycznych, natomiast pająk i król Julian zrozumieli, że hałas jest niezdrowy i obiecali, że już nigdy nie będą wrzeszczeć. Baba Jaga – wielbicielka słodyczy – narzekała na chory ząb, miła dentystka pomogła jej uporać się z bólem, a jednocześnie przekonała ją, że warto zdrowo się odżywiać. Postacie z baśni w sposób humorystyczny pokazały naszym uczniom co robić, by długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Była to okazja, aby przypomnieć sobie o częstym myciu zębów, gimnastykowaniu się, wartościowym odżywianiu się, lecz także o tym, co najbardziej szkodzi naszemu zdrowiu.

Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach widzów rysował się uśmiech, a na koniec pojawiły się gromkie brawa.

Ważny udział w przedstawieniu mieli też rodzice młodych aktorów, którzy przygotowali piękne stroje, za co serdecznie dziękujemy.

Monika Chaberek, Agnieszka Łukasiewicz