GRUPA RATOWNICZA NADZIEJA- WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

28 listopada uczniowie klas II F i  II C oraz  wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia naszą szkołę odwiedzili ratownicy medyczni z Grupy Ratowniczej Nadzieja. Dzieci zostały przygotowane do udzielania pomocy  w nagłych sytuacjach, nauczyły się jak wygląda pozycja bezpieczna.

Główny założeniem zajęć  było   przyswojenie przez uczniów  wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych przypadkach. Dzieci dowiedziały się  w jaki sposób mogą pomóc osobie poszkodowanej jeżeli w pobliżu nie ma nikogo dorosłego, równocześnie nie narażając siebie na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Łukasz Dębowski