MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

 

ZAJĘCIA KLASY II F W KLUBIE SPORTOWYM OLIMPIA ZAMBRÓW

 

 
 

 21 listopada uczniowie klasy II F uczestniczyli w zajęciach w klubie sportowym Olimpia Zambrów. Dzieci miały możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń  znajdujących się w budynku klubu  . Trener Arkadiusz Sawicki oraz piłkarz   Przemysław Jastrzębski przeprowadzili  dla uczniów  ciekawe  zajęcia na temat zdrowego odżywiania i ruchu w życiu młodego  człowieka oraz opowiedzieli dzieciom o piłce nożnej.

By zadbać o dietę dziecka trzeba  przede wszystkim pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego żywienia.  Regularne i częste posiłki to przepis na sukces. W codziennej diecie ucznia  powinno ich być 5 ,a przerwy pomiędzy nimi nie krótsze niż 3 godziny i nie dłuższe niż 5. Dzięki temu, organizm jest w stanie w większym stopniu wykorzystać energię i składniki pokarmowe ze spożywanych posiłków. 

Możemy przejmować różne zasady  żywieniowe, które nam się podobają, musimy jednak umieć unikać błędów istniejących w tych zasadach . Także nasze upodobanie żywieniowe to, co bardzo lubimy jeść nie zawsze  jest błędne. Jeśli nie lubimy pewnych produktów i potraw, to nie musimy ich jeść. Jednak musimy umieć kierując się modelem zdrowego żywienia zastąpić potrawy nie lubiane przez nas, a bardzo cenne dla naszego organizmu, innymi równie cennymi, ale smacznymi dla nas.

Trener  zwrócił uwagę , że ruch nie tylko czyni dziecko sprawniejszym, ale i mądrzejszym. Przez niego następuje odkrywanie uzdolnień i talentów. Poprawia nastrój, daje poczucie spełnienia i zadowolenia, pozwala lepiej poznać siebie i otoczenie. Wpływa niezwykle korzystnie na całościowy rozwój człowieka.

Uczniowie mogli też wysłuchać jak zawodnik naszego klubu Przemysław Jastrzębski opowiadał  o tym jak zostałam  zawodowym piłkarzem, w jakich klubach grał wcześniej oraz ile pracy i czasu wymaga dobre przygotowanie zawodnika  do meczu. Każdy z uczniów mógł zadawać pytania dla naszego zawodnika.  Następnie uczniowie uczestniczyli w mini konkursie   z wiedzy sportowej zdobytej podczas wizyty .

Na koniec zajęć uczniowie narysowali obrazki motywujące  zawodników Olimpii Zambrów do wygrania meczu z Łomżą .  Dzieciom bardzo podobał y się zajęcia przeprowadzone przez Arkadiusza Sawickiego i Przemysława Jastrzębskiego.

Łukasz Dębowski