LEKCJA PATRIOTYZMU

Zbliża się 11 listopada - Święto Niepodległości Polski. Piękna to i ważna data z historii Ojczyzny , dlatego uczniowie klasy II F rozmawiali na temat Polski i setnej rocznicy odzyskania niepodległości .

Celem zajęć było budzenie szacunku dla tradycji 11 listopada, przybliżenie dzieciom historii, kształcenie u uczniów uczuć i związków patriotycznych, umiłowania do Ojczyzny. Odpowiedni dobór tekstów w połączeniu z dobrą muzyką pozwolił rozwinąć wyobraźnię i miłość do Polski  . Uczniowie czytając wiersze,  śpiewając piosenki, wczuwali się w treści z nich płynące.

Była to niecodzienna lekcja patriotyzmu, która pozwoliła właściwie odebrać nastrój święta - 11 listopada.

Łukasz Dębowski