MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

 

Wycieczka do Białegostoku

 

 
 

Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy VIII C oraz grupa z klasy VIII B i VII C pojechały na poznawanie zakątków Białegostoku.

Pierwszym punktem programu były warsztaty w Muzeum Wojska Polskiego.  Podczas tej wizyty wzięliśmy udział w warsztatach, gdzie mogliśmy pójść śladami Polski Międzywojennej. Zmierzyliśmy się z twarzami polityków, urzędników, dyplomatów czy wojskowych, którzy wnosili kapitał swoich doświadczeń zdobywanych w trzech różnych państwach, mających zupełnie różne rozwiązania prawne i organizacyjne. Wielkim wyzwaniem stało się zbudowanie na tym fundamencie wspólnych, jednolitych rozwiązań – nowego państwa kiedy po 123 latach niewoli, nie było osoby, która pamiętałaby jak to jest żyć w wolnym kraju.

Robienie salt zdaje się być niełatwym zadaniem do wykonania. Jednak w parku trampolin zapominasz o grawitacji i przełamujesz strach. To też, aby spełnić swoje marzenia, udaliśmy się do Jumper Park i bawiliśmy się świetnie.  

Następnie udaliśmy się na Uniwersyteckie Warsztaty Matematyczne. Zasiedliśmy w jednej z sal wykładowych i zdobywaliśmy wiedzę z  dowodzenia twierdzeń.

Zwiedziliśmy również Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, które działa od 1999 roku. Zgromadzone zbiory pochodzą z wyprawy na Polską Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego i są to bezkręgowce morskie i ptaki antarktyczne. Centrum szczyci się unikatową w światowej skali kolekcją Kości eoceńskich pingwinów z Wyspy Seymour. W salach wystawowych prezentowane są ekspozycje stałe:

Przyroda północno-wschodniej Polski;  

Skamieniałości z osadów polodowcowych;

Rośliny chronione i charakterystyczne Podlasia;

Fauna mórz podzwrotnikowych;

Stawonogi tropikalne; Przyroda rejonów polarnych;

Filogeneza zwierząt tkankowych;

Ewolucja naczyniowych roślin lądowych; 

Minerały i skały;

Życie na Ziemi - zarys dziejów;

Hodowle terraryjne.

Wisienką wyprawy było delektowanie się wspólnym posiłkiem w restauracji McDonald’s. gdzie po całym dniu mogliśmy skonsumować nasze wrażenia.

Wycieczka przyniosła nam wiele emocji, wiedzy, a co więcej zabawy i wspólnych przeżyć, które na długo zapadną w naszej pamięci.

Organizator: Katarzyna Knapkiewicz

Opiekun: Agnieszka Stachnik