„Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom”

17 października 2018r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna dla klas I – III pt.: ,, Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom”. Została oparta  na twórczości Jana Brzechwy, autora wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, m. in. „Żuraw i czapla”, „Na Wyspach Bergamutach”, „Rozmowa z psem” i innych.

Te pełne humoru i zwariowanych sytuacji opowieści były doskonale znane nawet najmłodszym dzieciom. Dodana do tego oprawa muzyczna sprawiła, że przedstawiane utwory nabierały jeszcze więcej życia i wigoru. Uczniowie uczestniczyli  między innymi w inscenizacji wiersza ,,Dom, który zbudował Tom”.  W programie znalazły się też  adaptacje muzyczne, krótkie scenki teatralne oraz ciekawostki z życia poety. Również muzycy wcielali się w postacie pochodzące z prezentowanych bajek.

Audycja muzyczna bardzo się wszystkim podobała. Artyści  w podziękowaniu dostali duże brawa.

Grażyna Kołakowska