Obchody Dnia Pluszowego Misia w bibliotece

Dnia 21 XI 2018r. uczniowie klasy IIb odwiedzili czytelnię biblioteki szkolnej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

W klimat obchodów tego święta, wychowanków wprowadziła p. Joanna Wiaksa opowiadając im historię powstania maskotki Kubusia – mającej swój rodowód wywodzący się z Kanady. Porucznik Harry Colebourn wstępując do wojska zobaczył niedźwiadka baribala – osieroconego przez matkę. Postanowił zabrać go ze sobą w podróż. Z czasem maskotka trafiła do londyńskiego zoo i stała się ulubieńcem dzieci. „ Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści, a następnie obejrzeli wystawkę książek o dzielnych niedźwiadkach. Zapał i zaangażowanie dzieci podczas zajęć wyrażone zostało w postaci pięknie pokolorowanych misiów, przygotowanych przez p. Agnieszkę Stachnik.

Na zakończenie wizyty czytelnicy wypożyczyli książki z serii ”Kubuś Puchatek i przyjaciele”, od których uczą się – co znaczy prawdziwa przyjaźń.

Była to niezapomniana lekcja biblioteczna, z której wszyscy dowiedzieli się jak powstały utwory A.A Milne – pomysłodawcy Puchatka.

Grażyna Jankowska

Agnieszka Stachnik