SPRZĄTANIE  ŚWIATA 2018

W piątek 21 września 2018 roku około 200 uczniów naszej szkoły aktywnie włączyło się w ogólnopolską, ekologiczną  akcję ,, Sprzątanie Świata - Polska 2018” , która przebiegała pod hasłem ,, Akcja Segregacja! 2x Więcej, 2 x Szybciej ”. Była to jubileuszowa  25 edycja tego wydarzenia.  Jej organizatorem w Zambrowie  był  Urząd Miasta, który zapewnił dzieciom  rękawiczki i worki do selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie uporządkowali  Cmentarz Żydowski, łącznik do ulicy Łomżyńskiej, teren wokół szkoły oraz ulice należące do tzw. ,,Działek” .  Najwięcej odpadów zebraliśmy  na Cmentarzu Żydowskim.

Dzięki takim działaniom środowisko staje się czystsze, a uczniowie uczą się o nie dbać, rozumieją potrzebę segregowania odpadów, wzrasta  ich świadomość ekologiczna . Nagrodą dla szkół za udział i zaangażowanie są książki oraz pomoce dydaktyczne ufundowane przez Burmistrza Miasta Zambrów.

Koordynator akcji