SMUTECZKI WIGILIJNEJ GWIAZDECZKI

Pod takim tytułem uczniowie klas I – III oglądali widowisko słowno – muzyczne.

Tematem przewodnim były przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W domu małego Władzia wszyscy sprzątają, stroją choinkę i szykują świąteczne potrawy. Tylko Władzio jest niegrzeczny i wszystkim przeszkadza. W przedświątecznym okresie spotykają go zaskakujące przygody. W jego domu pojawiają się znane dzieciom postacie z różnych bajek, które próbują doprowadzić do zapalenia się Wigilijnej Gwiazdeczki.

Jednak coś stoi temu na przeszkodzie. Wszyscy, oprócz Władzia szukają w pośpiechu przyczyny tej sytuacji.

Uczniowie przy dźwiękach oboju, gitary i instrumentu klawiszowego śpiewali kolędy i poznawali świąteczne zwyczaje.

Jak to zwykle bywa, wszystko dobrze się kończy. Nieposłuszny Władzio zmienia swoje postępowanie, a Wigilijna Gwiazdka błyszczy jasnym światłem.

Pruszkowska Dominika