MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

   

ZDROWIE TO SKARB

 

 
 

            W ramach realizacji programu z edukacji zdrowotnej "Zdrowie to skarb” uczniowie kl. II E wybrali się do apteki. Skorzystaliśmy z  zaproszenia  Pani Anny Targońskiej, mgr farmacji i jednocześnie mamy naszego kolegi - Wojtka.

Celem wycieczki było poznanie funkcjonowania i wyposażenia apteki oraz zapoznanie z tajnikami pracy farmaceutów.

Po dotarciu na miejsce powitał nas właściciel apteki - mgr farm. Andrzej Giro i panie tam pracujące. Uczniowie zostali zaproszeni na zaplecze, gdzie dowiedzieli się o pracy farmaceuty. Okazało się, że apteka kryje w sobie wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani Ania pokazała nam pomieszczenie, gdzie wykonuje się leki na zamówienie, przygotowywane według specjalnych receptur. Zobaczyliśmy również wiele maści, kropli, syropów i tabletek, które pomagają w walce z chorobą.

Podczas miłej pogawędki Pani Ania przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, a przyjmować je mogą tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób poukładane są leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Podczas zwiedzania apteki dzieci otrzymały od Pana Andrzeja witaminki na odporność. Przy okazji zmierzono nam ciśnienie i temperaturę specjalnym termometrem.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wypowiedzi Pani Ani i Pana Andrzeja, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na zakończenie naszej wizyty w aptece każdy otrzymał na pamiątkę długopis i notesik.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Annie Targońskiej oraz Panu Andrzejowi Giro za zaproszenie, poświęcony czas i wprowadzenie w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.

Glińska Elżbieta

Pruszkowska Dominika