79. rocznica bitwy o Zambrów

9 września 2018 r. zuchy z 4 ZGZ ,,Leśne Skrzaty” wzięły udział w miejskich obchodach 79. rocznicy bitwy o Zambrów.

Rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe placówek oświatowych i zakładów pracy naszego miasta oraz władz samorządowych.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Patrycja Kossakowska, Marcel Plona oraz Klaudia Krajewska. Po mszy zgromadzeni udali się pod pomnik poległych żołnierzy 71.Pułku Piechoty przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Tam, po odśpiewaniu hymnu państwowego wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia p. Jerzego Dąbrowskiego. Wartę honorową zaciągnęli: Bartłomiej Jonasz i Maja Wądołowska.

Na zakończenie delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Naszą szkołę reprezentował uczeń Jakub Zgiet z opiekunką SU p. Joanną Ługowską. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą p. Krzysztofa Witkowskiego wykonała wiązankę utworów patriotycznych.

phm. Glińska Elżbieta