MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

 

Zbiórka elektroodpadów w zambrowskiej CZWÓRCE

 

 
 

Pozytywnie Naładowani” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie serdecznie zapraszają całą społeczność szkolną do przynoszenia mniejszych elektrośmieci (zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny) do dnia 25 kwietnia, a sprzęt o bardzo dużych gabarytach koniecznie w dniu umówionego transportu, czyli 25 kwietnia 2019 roku od godziny 10.00 do 15.00.  Przypominamy, że trwa także zbiórka zużytych baterii i akumulatorów w ramach szkolnego konkursu.

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie pt. " Dobre Rady na Elektroodpady - Oddaj Mnie w Dobre Ręce 2019". Organizatorem konkursu jest firma Auraeko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektronicznego w Warszawie pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.  Cel to propagowanie właściwych postaw proekologicznych oraz wzrost świadomości i umiejętności zmniejszania negatywnego wpływu ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko.

Zapraszamy wszystkich  do zbiórki tych jakże szkodliwych odpadów. Zróbmy porządki! Przejrzyjmy garaże, strychy, piwnice i pozbądźmy się zużytego sprzętu! Chętnie przyjmiemy zarówno drobny sprzęt (np. miksery żelazka, zegarki, wagi elektroniczne, tostery, komputery, laptopy, telefony, rozdrabniacze, termometry elektroniczne, dyktafony, ciśnieniomierze, golarki, depilatory, szczoteczki elektryczne), ale także i elektrośmieci większych gabarytów, np. lodówki, pralki, odkurzacze, zmywarki , telewizory magnetofony, magnetowidy, kosiarki.

Odpady elektryczne i elektroniczne są jednymi z bardziej szkodliwych. Bardzo trudno je jednoznacznie zakwalifikować do segregacji  i dlatego ich odbiorem zajmują się specjalne firmy. Taka właśnie odbierze od nas zebrany sprzęt, który zostanie poddany procesom recyklingu.

Serdecznie zapraszamy J

Dorota Zimacka z zespołem Pozytywnie Naładowani