Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4  są już pełnoprawnymi uczniami. 4 października br. odbyła się uroczystość ślubowania oraz pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Zanim maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Rodzice mogli nie tylko wysłuchać przygotowanych przez pierwszoklasistów wierszyków, ale także obejrzeć prezentacje przedstawiające uczniów poszczególnych klas podczas różnorodnych zajęć.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, dyrekcją szkoły oraz rodzicami pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi  Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Ryszard Świderski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Na pamiątkę tej jakże ważnej uroczystości nasi wychowankowie otrzymali z rąk pani dyrektor Aldony Wiśniewskiej pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość uświetniły występy grupy tanecznej przygotowanej przez panie Grażynę Łamarz i Natalię Fabian - Bączyk oraz chóru szkolnego pod batutą pani Katarzyny Nity - Murawskiej.

Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i gratulacje.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Z przejęciem wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości ślubowania, a w szczególności pani Edycie Kossakowskiej – Włopiuk za montaż filmów o pierwszoklasistach.

Dorota Strenkowska

Iwona Zakrzewska