MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

   

Święto Drzewa

 

 
 

            Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, realizowanym od 2003 roku. Jego cel - to edukacja dla rozwoju zrównoważonego        i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem     i ochroną drzew.  

            Co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączają się w obchody tego święta.  W tym roku uczniowie klas ekologicznych gromadzili informacje i ciekawostki na temat drzew oraz  przygotowali plakaty dotyczące ich ochrony. Odbyły się również wycieczki, podczas których dzieci rozpoznawały drzewa i krzewy, rozróżniały warstwy lasu oraz rośliny i zwierzęta do nich należące. Drzwi klasopracowni zostały ozdobione  pięknymi „drzewami” wykonanymi z materiałów odpadowych.

            W połowie października dyrekcja, nauczyciele i uczniowie  posadzili przed szkołą drzewo, które upamiętniło 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Sadzenie poprzedziło odczytanie informacji o odzyskaniu niepodległości przez naszą ojczyznę. Następnie uczniowie złożyli  ,, Zielone ślubowanie”. Dzieci obiecały, że będą dbać o swoje drzewko i dopilnują, aby rosło razem z nimi.

            14 listopada odbyły się  ciekawe lekcje edukacji ekologicznej dla uczniów klas: IV a, VI d, I a i II a, które przeprowadziła pani leśnik Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża. Uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści mamy z drzew oraz jakie są zagrożenia dla lasów. Pani leśnik opowiedziała także o swojej pracy. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe breloczki.

                        Ewa Hryńko

                                                                                                            Bożena Zaręba