MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

   

Jasełka " Świąteczna ulica"

 

 
 

"Święta to przecież czas wybaczania... " - to słowa jednej z bohaterek przedstawienia, jakie miało miejsce 18 grudnia w naszej szkole.

Tegoroczne jasełka pokazały właśnie  to wszystko, o czym na co dzień, a zwłaszcza w przedświątecznym zabieganiu, zapominamy.

Były one nietypowe, przedstawiały bowiem świąteczną ulicę: bank, sklep odzieżowy, "Biedronkę". Bohaterowie  to zapracowani biznesmeni, ogarnięte szałem zakupów nastolatki, dwie ciekawe wszystkiego, a w gruncie rzeczy bardzo samotne starsze panie, młode kobiety, mężczyzna, uliczny  grajek, zarabiający grosze gazeciarz, przemęczona pani doktor i sanitariusze, zniecierpliwiona typowa rodzina, w której tylko synek potrafi udzielić pięknej i mądrej odpowiedzi na pytanie reporterki. Ich poczynaniom przygląda się urocza zmarznięta żebraczka, ogrzewająca się jedynie słabym płomykiem świecy, a dziennikarka z towarzyszącym jej kamerzystą uparcie pyta, czym dla przechodniów są święta.

Dopiero po tym przychodzi czas na głęboką refleksję. Ruch uliczny nagle zastyga i oczom widzów ukazuje się szopka, schowana w głębi sceny... . Mieszkańcy miasta klękają i oddają cześć Świętej Rodzinie, której towarzyszą piękne anioły.

Przepiękne piosenki i kolędy oraz  ciekawa scenografia dopełniły dzieła. Jasełka bardzo spodobały się uczniom naszej szkoły, a goście nagrodzili występ owacjami na stojąco.

Przesłanie płynące z przedstawienia wzruszyło wielu widzów i, miejmy nadzieję, poruszyło nasze serca na dłużej.

Katarzyna Nita- Murawska, Beata Bagińska