WIGILIA W KLASIE III B

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest dla wszystkich okresem wyjątkowym. Dla uczniów klasy IIIB dzień 20 grudnia był  kolejnym ważnym wydarzeniem w „życiu”  klasy. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd.  Odpowiednia aranżacja wnętrza z wykorzystaniem naturalnych dekoracji ze świerkowych gałązek oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci  stroiki świąteczne sprawiły, że w klasie panowała wyjątkowa, wigilijna atmosfera. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności przygotowane przez rodziców: ciasto własnego wypieku, pierniczki, cukierki i owoce. Tą wyjątkową atmosferę tworzyli również rodzice i uczniowie odświętnie ubrani.

Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie wzajemnie świątecznych  życzeń nadszedł czas na  czytanie baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami” przez mamę Adama, które skłoniło nas do głębszych refleksji dotyczących symboliki i znaczenia zbliżających się świąt oraz uświadomiło nam, że powinniśmy być bardziej otwarci na drugiego człowieka.

Ten wyjątkowy dla naszej klasy dzień pełen ciepła, radości i wspaniałej atmosfery z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Bo takie święta są zawsze warte wspomnienia!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku oraz szczególnie dziękujemy paniom: Magdalenie Skawskiej i Dorocie Chludzińskiej, które tego dnia zechciały   pomóc w zorganizowaniu  spotkania opłatkowego klasy IIIB oraz brały  udział we wspólnym kolędowaniu i  czytaniu baśni .

Uczniowie klasy IIIB  z wychowawczynią Barbarą Tabędzką