SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W poniedziałek, 3 grudnia 2018 roku gościliśmy w naszej klasie specjalistę w dziedzinie żywienia, panią dr Martę Żebrowską Gamdzyk . W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klasy III b i III a .

Pani dietetyk zwróciła uwagę słuchaczy na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym . Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu,  zachęcała uczniów do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła szczególną uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji oraz przypomniała o najważniejszym posiłku dnia – jakim jest śniadanie.  Dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem. Wszyscy uczestnicy dowiedzieli się również jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Nie obce im były takie pojęcia jak wapń, węglowodany czy białka. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętali: 10 zasad zdrowego odżywiania oraz 6 wskazówek „ U” St. Bergera , które w krótki i treściwy sposób przekazują zasady zdrowego stylu życia. Są to:  urozmaicenie (posiłków), umiarkowanie w jedzeniu i piciu, uregulowanie (systematyczność w jedzeniu), uprawianie (sportu), unikanie (używek i stresu), uśmiechnij się !!! . W czasie spotkania  wszyscy degustowali sok przygotowany przez mamę Adama.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do pani Doroty Grudzińskiej Skawskiej  za zaproszenie naszego gościa  na zajęcia oraz  przygotowanie spotkania .

Uczniowie klasy III B i III A  z wychowawczyniami:

Barbarą Tabędzką ,

Wiolettą Walasek