MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 
 

Dnia 21 września uczniowie klasy III B wzięli udział w szlachetnej akcji „Sprzątanie Świata”. Pogoda nam dopisała, nastroje zresztą też. Pełni niczym nieposkromionego optymizmu i zapału ruszyliśmy w kierunku cmentarza żydowskiego, aby uprzątnąć to, zapomniane pewnie już przez wielu, miejsce.

  Niestety śmieci było sporo, mimo iż dla większości cywilizowanych ludzi oczywistością jest, że nie powinno ich się wyrzucać gdziekolwiek. Ba! Mało tego- dla wspólnego dobra powinniśmy je segregować. Jednak prawda o niektórych wychodzi na jaw właśnie w momencie wyrzucania śmieci.

 Pamiętajmy, że „cokolwiek zdarzy się Ziemi, zdarzy się synom Ziemi… Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi… Dbajmy o Ziemię, chociaż tak, jak o nią dbaliśmy… Zachowajmy ją dla swoich dzieci i kochajmy ją.” Słowa te wypowiedziane przez wodza Seattle, przewodniczącego szczepu Duwanish Indian Amerykańskich w 1854 roku nie straciły na aktualności. Wręcz przeciwnie- dziś w dobie wszędobylskiego plastiku, foliowych torebek i sztucznych włókien, powinny mieć dla nas jeszcze większe znaczenie. Pamiętajmy, że to co pozornie ginie w śmietniku, albo co gorsze na dzikich wysypiskach, wcześniej czy później do nas powróci- w żywności, zanieczyszczonym powietrzu czy też skażonej wodzie.

To tylko od nas zależy, czy zechcemy naturze pomóc, chociażby angażując się w takie akcje jak uczniowie klasy IIIB.

 Podziękowania kierujemy do tych rodziców, którzy zechcieli wesprzeć nas w akcji „Sprzątanie Świata”. Ilość zebranych wspólnie  przez nas śmieci naprawdę robi wrażenie!!! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że chociaż w tak symboliczny sposób mogliśmy  pomóc w tak szlachetnej akcji.  

                                Uczniowie kl. III b z wychowawczynią B. Tabędzką