Zdobyliśmy kolejny grant na realizację
międzynarodowego projektu

Dzięki zdobytemu grantowi z funduszy Unii Europejskiej przez kolejne dwa lata szkoła będzie realizowała międzynarodowy projekt Erasmus+ „Bits and Pieces of Culture” czyli „To i owo o kulturze” o łącznym budżecie sięgającym 28 546  euro.

Główne cele projektu to: przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego krajów partnerskich oraz poszerzenie wiadomości o dziedzictwie kulturowym naszego państwa, rozwój umiejętności językowych i komunikacyjnych, poprawienie umiejętności cyfrowych oraz doskonalenie umiejętności współpracy w grupie. Partnerami „Czwórki” są szkoły: w Chorwacji (Bjelovar), w Grecji (Patra), we Włoszech (Misterbianco), w Hiszpanii (Montealegre del Castillo) oraz na Cyprze (Pafos). W ramach realizacji projektu przewiduje się cztery wyjazdy uczniów do szkół partnerskich: Hiszpania, Cypr, Włochy, Grecja. Do każdego z wymienionych krajów wyjedzie 6 uczniów, a ich wyjazdy zostaną opłacane z dofinansowania otrzymanego przez szkołę. Wyjazdy traktowane będą jako wyraz uznania dla dzieci szczególnie wyróżniających się zaangażowaniem w realizację projektu. Ich zadaniem w czasie wizyt u partnerów będzie prezentacja wyników dotychczasowej pracy, a także wypracowanie kolejnych produktów końcowych  wspólnie z uczniami z krajów partnerskich.

Planowane jest także międzynarodowe spotkanie uczniów z krajów partnerskich w Zambrowie (po raz pierwszy w historii „Czwórki”). W dniach 12.05-17.05.2019 w Zambrowie będzie przebywać  grupa 30 dzieci, które będą nocować u rodzin uczniów z SP4. Goszczenie ucznia z wymiany w swoim domu będzie doskonałą okazją dla obu stron by doświadczyć innej kultury i zwyczajów, poznać inny sposób postrzegania świata, a przede wszystkim udoskonalić umiejętności językowe, gdyż dzieci rodzin goszczących będą miały okazję uczestniczyć ze swoimi gośćmi we wszystkich zaplanowanych zadaniach. Być może będzie to także sposobność dla naszych uczniów na nawiązanie przyjaźni na całe życie.

Barbara Głuszcz