MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

   

TURNIEJ BOCCE

 

 
 

Bocce to gra wywodząca się z południa Europy – Francji oraz Włoch. Została skierowana do osób niepełnosprawnych. Jest bardzo wciągającą zabawą, skłaniającą do wykonania dużej ilości przysiadów, pochyleń czy podskoków. Głównym założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się najbliżej białej piłeczki (tzw. palliny), którą wprowadza się do gry na początku meczu.

Dnia 11.12.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Długoborzu odbył się I Integracyjny Turniej Bocce.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie, Szkoła Podstawowa w Paproci, Szkoła podstawowa w Rutkach,  Środowiskowy Dom Samopomocy w Zambrowie, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Długoborzu oraz Szkoła podstawowa nr 4 w Zambrowie. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Wiśniewska, Paulina Stypułkowska, Dominika Leśniewska i Igor Tymiński.

Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Katarzynę Baran rozpoczęły się zawody. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie sportowym. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Emocje były niesamowite. Nasi uczestnicy zajęli III miejsce i stanęli na podium. Otrzymali upragnione medale i nagrody, a laureaci puchary. Po zawodach był słodki poczęstunek.

Dla naszych zawodników to wielki sukces i na pewno na długo zapadnie w pamięci.

Gratulujemy !!

Agnieszka Łukasiewicz