OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH

Dnia 26 listopada 2018 roku uczniowie siedmiu klas czwartych wraz ze swymi wychowawcami, uczestniczyli w dorocznych i tradycyjnych „otrzęsinach". Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

Zmaganiom czwartoklasistów kibicowali licznie zgromadzeni rodzice oraz dyrekcja  szkoły: dyrektor p. Ryszard Świderski oraz wicedyrektorzy p. Aldona Wiśniewska oraz p. Dariusz Grabowski. Jury w składzie p. Iwona Skawska, p. Dorota Kaczyńska, p. Anna Korzeniowska, p. Magdalena Czerwonko oraz reprezentant SU bacznie przyglądali się zmaganiom czwartoklasistów aby wyłonić zwycięzców.

Kandydaci na uczniów zaprezentowali się w określonych kolorystycznie barwach i musieli sprostać wielu konkurencjom. Pierwszą z nich było dokonanie prezentacji klasy. Uczniowie przedstawili wspaniałe transparenty, „okrzyki”, tańce oraz wierszyki. W dalszej części, czwartoklasiści  popisali się zdolnościami manualnymi rysując portret wychowawcy z zawiązanymi oczami. Ciekawą konkurencją była też, reklama losowo wybranego przedmiotu. Odpowiedzi były oryginalne i wzbudzały podziw zgromadzonych. W kolejnym zadaniu chłopcy malowali paznokcie dwóm koleżankom. Liczyła się precyzja, dokładność oraz czas wykonania zadania.

Pod koniec zabawy odbyły się zmagania sportowe polegające na jak najszybszym pokonaniu przygotowanego toru przeszkód. Utrudnieniem była jednak konieczność wykonania zadań z dziedziny matematyki, przyrody, języka polskiego oraz angielskiego umieszczonych na końcu toru. Wszystkie klasy poradziły sobie znakomicie!

W ostatniej konkurencji  wychowawcy klas czwartych zmierzyli się w konkursie z wiedzy o młodzieży. Pytania były śmieszne i ciekawe. Wychowawcy spisali się na medal.

Nieważne było jednak zwycięstwo! Liczyła sie dobra zabawa, zaangażowanie oraz duch walki. Czwarte klasy udowodniły, że są zgraną grupą i mają wspaniałych wychowawców. Wielkie podziękowania przesyłamy dla wszystkich, którzy pomogli zorganizować całą uroczystość tj. dla wychowawców poszczególnych klas oraz dla naszych zawsze zaangażowanych uczniów z Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim czwartoklasistom życzymy samych sukcesów!