Projekt eTwinning klasy 4b dobiegł końca

Międzynarodowy projekteTwinning „CubReporters” realizowany przez klasę 4b we współpracy z rówieśnikami z Grecji właśnie się zakończył. Przygotowaliśmy już wniosek o przyznanie nam Krajowej Odznaki Jakości i czekamy na jego ocenę, której dokona Krajowe Biuro eTwinning w Polsce.

Uczniowie obu szkól rozpoczęli pracę we wrześniu 2021. Ich pierwszym zadaniem było opisanie swojego wyglądu zewnętrznego. Partnerzy po zapoznaniu się z tekstami rozpoznawali swoich zagranicznych kolegów w interaktywnej grze „Whoiswho?”. Potem zajmowali się opisem szkoły, miasta i kraju. Powtarzając poznane konstrukcje gramatyczne, uczniowie zaprezentowali swoje nawyki (Dzień z mojego życia), ulubionego sportowca, plany lekcji, zwierzątko, zwyczaje (Boże Narodzenie, Karnawał, Wielkanoc). Doskonalili głównie formy pisemne, ale mieli też okazję doskonalić wypowiedzi ustne, np. przygotowując nagrania o szkole, dyscyplinach sportowych, a także podczas 2 spotkań online. Nauczyli się zasad netykiety i bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedzieli się też, co to jest dezinformacja i jak rozpoznać fałszywe wiadomości. Oprócz języka angielskiego bardzo ważną rolę odgrywały technologie informacyjno-komunikacyjne, które były niezbędne w pracy nad tworzeniem czasopisma online. Staraliśmy się również uwrażliwić naszych uczniów na piękno przyrody i obiektów w miejscu zamieszkania poprzez zorganizowanie dla nich konkursu fotograficznego „Nature throughphotos”.

Uczniowie z wielką odpowiedzialnością podeszli do swoich ról, z radością i satysfakcją wykazując się swoimi talentami. Umiejętności komunikacji i współpracy, krytyczne myślenie i kreatywność, umiejętności cyfrowe i językowe zostały z pewnością rozwinięte, ponieważ były ściśle powiązane z przygotowaniem naszych produktów końcowych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której przedstawiamy nasze najważniejsze działania

Link

Koordynator projektu – Barbara Głuszcz

Skip to content