Moje hobby – zawody naszych rodziców

Jednym z cyklów tematycznych w naszej świetlicy szkolnej były zawody wykonywane przez naszych rodziców, które często są podobne do naszego hobby.

Z początkiem tygodnia dzieci odbyły rozmowę kierowaną na temat swoich zainteresowań. Wykonały również pracę plastyczną pod hasłem „Zawody moich rodziców”. Czytaliśmy fragmenty ulubionych książek wybranych przez dzieci. Każdego dnia wyświetlane były bajki z serii „Sąsiedzi”, w których w wesoły sposób przedstawione są różne zawody i zainteresowania.

„Kalambury” to świetna zabawa, w której każde dziecko miało okazję zabłysnąć, pokazując lub odgadując wykonywanie jakiegoś zawodu. Zorganizowaliśmy zabawy ruchowe z wykorzystaniem piosenek dla dzieci. Nie zabrakło krzyżówek i rebusów dotyczących naszego tematu.

Podsumowaniem tygodnia było wyświetlenie prezentacji z zagadkami pt. „Znamy różne zawody”.

Aneta Komiażyk

Skip to content