Moja ulubiona książka…

Ulubione książki klasy V C

Moja ulubiona książka to „Uśmiech”. Jej autorką jest Raina Telgmeier. Jest ona napisana w formie komiksu. Opowiada o historii Rainy, która miała wypadek, wypadły jej dwie jedynki i musiała przez bardzo długi czas nosić aparat ortodontyczny. Główna bohaterka chodzi do liceum i ma młodszą siostrę i brata.

Bardzo lubię ten komiks, ponieważ jest ciekawy i zawiera dużo wątków o przyjaźni.

Katarzyna Jankowska 5c


Moją ulubioną książką jest „Ania Zielonego Wzgórza”. Autorką jest Lucy Maud Montgomery.

Akcja dzieje się na Zielonym Wzgórzu w niewielkiej miejscowości Avonlea. Jest to książka pełna fantazji. Jej główna bohaterka to Ania, która była sierotą.

Lektura opowiada losach zawsze rozgadanej dziewczynki, przeżywającej wiele przygód. Ta książka podoba mi się, ponieważ lubię utwory pełne zwrotów akcji.

Maja Murawska 5 c


Moja ulubiona książka to „Przygody Tomka Sawyera”, której autorem jest Mark Twain.Opowiada ona o chłopcu -Tomku, który chciał zostać piratem, znalazł cenny skarb i poznał prawdziwego przyjaciela.

Lektura ta jest bardzo interesująca. Wszystkich miłośników przygód zachęcam do jej przeczytania.

Gabriel Sierociuk 5c


Moją ulubioną książką jest „Dziennik Cwaniaczka- przykra prawda”. Została napisana przez Jeffa Kinneya. Opowiada ona o problemach nastolatków.

Głównym bohaterem jest Greg, który ma starszego brata Rodricka i młodszego – Mannego oraz swoich rodziców. Jego najlepszym przyjacielem jest Rowley.

Polecam przeczytać tą książkę, ponieważ jest bardzo ciekawa.

Kornelia Prusińska 5c

Skip to content