Konkurs plastyczny “Wiosenne kwiaty”

Powiatowego Konkursu Plastycznego

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak jak my ma talenty, ambicje (…)”

A. Dymna

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pt.
„WIOSENNE KWIATY’’

Wyjątkowo w tym roku konkurs przybrał inną formę. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, konkurs piosenki integracyjnej zastąpiono konkursem plastycznym o podobnej tematyce.

Organizator Powiatowego Konkursu:

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Zambrowie

Cele konkursu:
  • Rozwijanie wyobraźni twórczej.
  • Budowanie pozytywnego wizerunku osób o specyficznych trudnościach wśród rówieśników.
  • Czerpanie radości przez uczniów z efektów własnych działań twórczych.
Zasady uczestnictwa i oceny:
  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów zambrowskich szkół oraz szkół powiatu zambrowskiego z niepełnosprawnościami oraz specyficznymi trudnościami w uczeniu się w dwóch kategoriach wiekowych:
    • klasy IV-VI
    • klasy VII- VIII
  2. Uczestnik wykonuje pracę plastyczną przedstawiającą wiosenne kwiaty – dowolną techniką malarską, w formacie A4.
  3. Prace przesyłamy na adres szkoły:
    Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wł. Broniewskiego w Zambrowie
    ul. M. Konopnickiej 13
    18-300 Zambrów
  4. Prace należy zabezpieczyć przed zniszczeniem w trakcie przesyłki pocztowej. Prosimy nie rolować rysunków.
  5. Termin nadsyłania prac: 15 kwietnia 2021r. (decyduje data stempla pocztowego).
  6. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres organizatora pisemnej zgody o przetwarzaniu danych osobowych wraz z pracą plastyczną (wzór dokumentu przesyłamy z regulaminem).
  7. Prace powinny być opatrzone tzw. metryczką zawierającą na odwrocie tytuł, imię i nazwisko, wiek imię, nazwisko opiekuna, nazwę szkoły lub placówki.
  8. Komisja konkursowa powołana przez organizatora, na podstawie nadesłanych prac konkursowych wyłoni laureatów wg następujących kryteriów:
    • zgodność pracy z tematyką,
    • oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,
    • samodzielność wykonania,
    • walory artystyczne, m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania.
  9. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody niespodzianki i dyplomy, pozostali uczestnicy – dyplomy i słodycze za udział w konkursie.
  10. Wzięcie udziału w konkursie powiatowym oznacza zgodę na wykorzystanie danych osobowych oraz publikację wizerunku tych osób.
  11. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie najpóźniej do 23.04.2021r.

Organizatorzy:
Agnieszka Stachnik