Konkurs Kulinarny „Jemy smacznie i zdrowo”

17.04.2023r. odbył się konkurs kulinarny dla klas I-III pt. „Jemy smacznie i zdrowo”.   Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania oraz poszerzanie wiedzy na temat wartości odżywczych rożnych produktów spożywczych i wdrażanie nawyków higienicznego przygotowywania i spożywania posiłków. Przy tej okazji dzieci mogły uczyć  się rywalizacji opartej na życzliwości.

Poszczególne klasy były reprezentowane przez dwuosobowe zespoły, których zadaniem było przygotowanie kolejno: klasy I- kanapki, klasy II –koktajle owocowo- warzywne, klasy III- sałatki.  Czas  potrzebny do wykonania zadań – 45 min.

Komisja konkursowa w składzie:

• Agnieszka Wądołowska- intendentka szkolna
  • Marzena Kraszewska-nauczyciel świetlicy
  • Małgorzata Puchalska-nauczyciel świetlicy,

poddając ocenie przygotowane posiłki brała pod uwagę skład poszczególnych produktów użytych do wykonania poszczególnych zadań  oraz ich wartości odżywcze i estetykę przygotowania posiłków wraz z ich prezentacją.

• I miejsce- klasa I A- Marcel Grodzki, Natalia Truchel
  • II miejsce-klasa I D-Oliwia Borawska, Marianna Makuch
  • III miejsce klasa I B-Ignacy Dzieniszewski, Anna Pęska oraz klasa I B Kornel Tabędzki, Nikola Rostkowska
  • I miejsce-klasa II A- Miłosz Kotowski, Daniel Choromański
  • II miejsce- klasa II C- Agata Sijko, Ada Gadomska
  • III miejsce- klasa II B –Antonina Śledziwska, Michalina Mieczkowska
  • I miejsce- klasa III B-Ignacy Dybowski, Zuzanna Nienałtowska
  • II miejsce- klasa III A- Antonina Maleszewska, Zuzanna Grodzka
  • Wyróżnienie- klasa III D –Zuzanna Moczulska, Oliwier Choiński, klasa III C-Tomasz Michalczuk, Antoni Kulesza

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez świetlicę szkolną, która była organizatorem tej cyklicznej imprezy.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie kulinarnym serdecznie dziękujemy za odwagę i inwencję twórczą ,a wychowawcom klas za wsparcie i motywacje dla swoich wychowanków. Zapraszamy ponownie za rok. Znowu będzie kolorowo i smacznie.

Beata Skawska
Łukasz Dębowski