MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

KLASA TEATRALNA

 
 

          

W roku szkolnym 2003/2004 uczniowie klasy I C pod kierunkiem Wioletty Walasek rozpoczęli naukę realizując program „Edukacja teatralna dla klas I-III.

W każdym roku szkolnym wystawiane są przedstawienia rodzicom, społeczności szkolnej, w Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci jak również dzieciom z zaprzyjaźnionych przedszkoli Miejskiego Przedszkola nr 1 i Miejskiego Przedszkola nr 4 w Zambrowie.

Uczniowie tej klasy brali udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Obrzędowych w Zambrowie, Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Łomży. Dawali program z okazji obchodów uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego na terenie Ośrodka Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie oraz uczniom za szkoły w Srebrnym Borku i przedszkolakom z oddziału przedszkolnego w Nagórkach.

Co roku występują na scenie podczas Potyczek Teatralnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.

W repertuarze granym przez uczniów znajdują się przedstawienia: „Jasełka z kolędami i pastorałkami”, przedstawienie Bożonarodzeniowe „Kolęda po staropolsku”, „W żłobie na sianie”, „Kopciuszek”, „Ekokapturek”, „Małpia szkoła”  „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Brzydkie kaczątko”, „Zamieszanie w krainie bajek”, „O przyjaźni i tolerancji”, „Królowa Śniegu”, „Scenka z życia klasy”, wystawiona uczestnikom XI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.

Wioletta Walasek

(nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej)