Europejski projekt eTwinning „Pets and Pots”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie grup zaawansowanych klasy V d oraz VII g wraz ze swoimi nauczycielkami języka angielskiego Barbarą Głuszcz oraz Agnieszką Bączyk uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning„ Pets and Pots”.W projekcie brali też udział uczniowie z Grecji oraz Hiszpanii. Zadaniem projektu było poznanie, w międzynarodowych zespołach, różnych środowisk i światów, w których ukrywa się tajemniczy bohater projektu czyli kret. Uczniowie pracując w międzynarodowych grupach kształcili swoje umiejętności językowe oraz informatyczne. Ciekawe zdania oraz nowoczesne technologie i metody pracy zwiększyły motywację do dalszej nauki. W trakcie międzynarodowej współpracy  uczniowie tworzyli różnorodne ebooki, postery, gry, prezentacje, nagrywali filmy, piosenki itp. Uczestniczyli też w wideokonferencjach w trakcie, których mieli możliwość porozmawiać ze swoimi rówieśnikami z krajów partnerskich. Wiemy, iż niektórym z naszych uczniów udało się też nawiązać bliższe znajomości. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nowy rok szkolny aby realizując europejskie  projekty spełniać  marzenia naszych uczniów.

Skip to content