MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   
   

WARTO PRZECZYTAĆ

Książka E. Hunter pt. "Wojownicy. Ucieczka w dzicz" opowiada historię domowego kota o imieniu Rdzawy.

Pewnej nocy Rdzawy żądny przygód wyskakuje przez okno i ucieka do lasu. Tam spotyka ucznia Klanu Pioruna. - Szarą Łapę. 

Dwa koty klanu  Nakrapiany Liść i Błękitna Gwiazda  dostają przepowiednę -" Tylko ogień ocali nasz klan."

Rdzawy dołącza do Klanu Pioruna i dostaje nowe imię - Ognista Łapa.

Czy uda się powstrzymać przywódcę Klanu Cienia - Złamaną Gwiazdę przed zawładnięciem lasem?

Czy uda się uratować Kruczą Łapę przed wszystkimi kotami, które uważają go za zdrajcę?

Tego można się dowiedzieć czytając "Wojowników". Bardzo polecam tę książkę.

Adrianna Bańkowska kl. VI d

Aleksandra Bernatowicz kl. VI d (2015/2016)

Uważam książkę "Przygody Tomka Sawyera" za bardzo ciekawą. Opowiada ona o przygodach chłopca i jego przyjaciół - Hucka Finna, Becky Thatcher i Joego Harpera. Książkę napisał Mark Twain. Akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. 

Polecam tę książkę każdemu kto lubi przygody. Przeczytałam tę książkę cztery razy i myślę, że jeszcze ją będę czytać. 

 Alicja Piekarska V d (2015/2016)

Moją ulubioną książką jest: „Koszmarny Karolek i pokrętne przekręty", którą napisała Francesca Simon. Lubię ją, bo jest wesoła, zabawna i poprawia humor. W tej książce są cztery historyjki: „Koszmarny Karolek ma urodziny", "Koszmarny Karolek i wstrętne gacie", "Koszmarny Karolek na tropie wszy" i "Koszmarny Karolek strzela gola".

Wszystkie części są bardzo śmieszne. Polecam, żebyście je przeczytali, a na pewno nie pożałujecie.

Klaudia kl. V (2014/2015)

Moja ulubiona książka to "Ana z Zielonego Wzgórza". Powieść tę napisała Lucy Maud Montgomery. Jest ona według mnie uczuciowa, a jednocześnie zabawna. Opowiada o jedenastoletniej Ani, dziewczynce przygarniętej przez miłych i dobrych ludzi. Ania ma niezwykłą wyobraźnię i nieprzeciętny temperament. Potrafi płatać figle i czynić "cuda". Polecam tę książkę każdemu.

 

Karolina kl. V (2014/2015)

Książka pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" jest bardzo ciekawa. Akcja rozgrywa się na Zielonym Wzgórzu. Jest to książka przygodowa. Autorką tej powieści jest L. M. Montgomery. Pisarka przedstawia ciekawe życie głównej bohaterki, dziewczynki o imieniu Ania.

Dla mnie ta książka jest interesująca i zachęcam do jej przeczytania.

 Natalia kl. V (2014/2015)

Książka "Magiczne drzewo. Tajemnica mostu" jest opowieścią niezwykle ekspresyjną. To już druga część z cyklu "Magiczne drzewo". Jest to opowieść o mocy przyjaźni i o tym, że młodzi ludzie potrafią wiele znieść w momencie, kiedy dążą do upragnionego celu. Pokazuje siłę dobrej współpracy w grupie oraz przyjaźni i lojalności względem członków zespołu. Finał powieści rozgrywa się w Wenecji. Dzieci, żeby ocalić brata muszą znaleźć zaczarowany most. Podczas swojej podróży napotykają na liczne niebezpieczeństwa. 

Zachęcam wszystkich do przeczytania tej pełnej przygód i magii książki.

Ola kl. V (2014/2015)

Moja ulubiona książka to "Baśnie braci Grimm". W tej książce są baśnie takie jak: "Królewna Śnieżka", "Jaś i Małgosia", "O rybaku i złotej rybce" i inne. Jedną z moich ulubionych baśni jest "Kopciuszek"

Kto lubi czytać baśnie powinien przeczytać "Baśnie braci Grimm".

 

Dominika kl. V a (2014/2015)

 

"Przygody Tomka Sawyera" to książka napisana przez M. Twaina. Jej akcja rozgrywa się w Sant Petersburgu. Głównymi bohaterami są: Tomek Sawyer i Huck Finn. Książka w interesujący sposób opowiada przygody ciekawego i odważnego chłopca Tomka oraz jego przyjaciela. Można w niej znaleźć chwile grozy, na przykład nocna wyprawa na cmentarz ze zdechłym kotem i tajemnicze zabójstwo. W książce nie brakuje też wesołych momentów. Mały łobuziak, sierota potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, nawet trudnej i przykrej. Powieść zainteresowała mnie również dlatego, że przedstawia codzienność życia. Z książki tej dowiadujemy się, jak wyglądało życie w tamtych czasach, bo przecież powstała ona prawie 140 lat temu.

„Przygody Tomka Sawyera" przeczytałem z zainteresowaniem. Myślę, że szczególnie każdy chłopiec powinien po nią sięgnąć, gdyż na pewno znajdzie w niej coś dla siebie.

Adam Faszcza kl. V c (2013/2014)

 Książka "Kocia mumia" J. Wilson zainteresuje wszystkich, którzy lubią zwierzaki. Opowiada o Werze i jej kocie Muni. Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki.

 Aleksandra Bernatowicz kl. IV d  (2013/2014)

Autorem książki pt. "Magiczne Drzewo" jest Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Książka ta opowiada o losach trójki przyjaciół Kukiego, Blubka i Gabi oraz ich psa Budynia. Ta książka ma cztery części: Czerwone Krzesło, Tajemnica Mostu, Olbrzym i Pojedynek. Posiadam wszystkie te cztery części, ponieważ bardzo zaciekawiła mnie pierwsza i chciałam dowiedzieć się o dalszych losach tych dzieci.

Moja ulubiona część to "Pojedynek", w której Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Czekają na nich olbrzymie roboty, tajemnicze szachy i groźny łapacz. Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej.

Bardzo podoba mi się ta książka.

Karolina Łatka kl. VI d (2013/2014)

 

"To Ja Lucy" Kelly Mc Knight to moja ulubiona książka. 11-letnia dziewczynka Lucy opisuje w niej swoje przeżycia , pomysły itp. Ma ona wiele ciekawych przygód i zainteresowań. Książka liczy kilkanaście części, a jedną z nich jest "Planeta Moda".

Myślę, że warto poświęcić swój wolny czas na przeczytanie tej książki.

Oliwia Wyszyńska kl. VI d (2013/2014)

Ewa Nowak z zawodu jest pedagogiem-terapeutą. Jest również autorką wielu książek o tematyce młodzieżowej. W Serii Miętowej ukazało się 13 powieści o tej tematyce. Jedną z nich lubianą bardzo przeze mnie jest książka pt. "Drzazga".

To powieść, która porusza problem faworyzacji dzieci w rodzinie. Głównymi bohaterkami są siostry Jagna i Marta oraz ich mama Beata. Pani Piotrowicz wychowuje samotnie córki, jest nauczycielką i mieszka wraz z dziećmi w Warszawie. W książce przedstawiony jest konflikt między rodzeństwem. Wydawałoby się, że siostry powinny się wspierać, ale ich relacje prowadzą do wojny pełnej zawiści i gniewu. Marta jest prymuską, a jej siostra wręcz przeciwnie, ma problemy w nauce..

Ewa Nowak bardzo dokładnie opisuje problem faworyzacji, który został przedstawiony na przykładzie sióstr. Jagna jest odtrącona przez mamę, a Marta "oczko w głowie " mamy jest uważana za idealne dziecko. Obie dziewczyny jednak okazały się pokrzywdzone przez niepoukładane życie rodziców.

Książka jest wciągająca, nie można się od niej oderwać, gdyż chce się wiedzieć jak potoczą się losy bohaterów. Pomaga zrozumieć problemy młodzieży oraz uczy jak poradzić sobie w otoczeniu, w którym żyjemy np. w szkole.

Bardzo gorąco polecam tę książkę oraz wiele innych z Serii Miętowej Ewy Nowak.

Weronika Duchnowska kl. VI a (2013/2014)

Główną bohaterką książki "Mgiełka, porzucona kotka" Holly Webb jest Amelka, która zawsze chciała mieć kota. Rodzice jej uważali, że jest na to za mała. Pewnego poranka Amelka spotyka małą kotkę. Zaprzyjaźnia się ze zwierzątkiem. Jak długo bohaterka utrzyma przyjaźń w ukryciu z kicią?

Myślę, iż książka ta może być wspaniałą lekturą dla wszystkich kochających zwierzaki.

Klaudia Sierzputowska kl. IV d (2013/2014)

 

Autorem mojej ulubionej książki pt. "Wyspa skarbów" jest Robert Louis Stevenson.

Bohaterem książki jest Jim Hawkins chłopiec, który pracuje w tawernie "Pod Admirałem Benbow”. Jest on zaintrygowany tajemnicą starego marynarza, który podobno ukrył tajemniczy skarb. Po jego śmierci odnajduje w kufrze pewną mapę, której szukają piraci. Jim trafia na statek i wraz z jego załogą płynie w kierunku wyspy skarbów. Dochodzi tam do buntu. W końcu okazuje się, że łup zniknął.

Zachęcam Was, żebyście przeczytali tę interesującą książkę. Powieść charakteryzuje się szybką akcją i zawiera wiele ciekawych przygód. Czytelnik wraz z chłopcem "przenosi się" w świat żeglarzy i piratów.

Kacper Arasim kl. IVc