MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   
   

LEKTURY KLAS I - III

ROK SZKOLNY 2018/2019


      Klasa 1.
 

1.      „Brzechwa dzieciom”

2.      Bednarek J. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

3.      Tuwim J. „Wiersze dla dzieci”


      Klasa 2.
 

1.      Centkiewicz A., Centkiewicz Cz. „Zaczarowana zagroda”

2.      Kasdepke G.  „Detektyw Pozytywka”

3.      Kruger M. „Karolcia”

4.      Papuzińska J. „Asiunia”


     Klasa 3.
 

1.      Andersena H.Ch. „Baśnie”

2.      Jaworczakowa M. „Oto jest Kasia”

3.      Lindgren A. „Dzieci z Bullerbyn”

4.      Pisarski R. "O psie, który jeździł koleją"

LEKTURY KLAS IV - VIII

Klasa 4.
 

                Lektura obowiązkowa:

1.      J. Brzechwa: " Akademia pana Kleksa"

2.      R. Goscinny: " Mikołajek" ( wybór)

3.      R. Kosik: " Felix, Nat i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

               Lektura uzupełniająca:

1.      H. Sienkiewicz: " Janko Muzykant"

2.      J. Korczak : " Król Maciuś Pierwszy"

Klasa 5.
 

             Lektura obowiązkowa:

1.      C.S. Lewis: " Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa"

2.      L. M. Montgomery ''Ania z Zielonego Wzgórza''

3.      B. Prus: "Katarynka"

Lektura uzupełniająca:

1. M. Twain:  ''Przygody Tomka Sawyera''

Klasa 6.

                                       Lektura obowiązkowa:

1. F. Burnett ''Tajemniczy ogród''

2. E. Niziurski ''Sposób na Alcybiadesa''

3. K. Makuszyński ''Szatan z VII klasy''

4. I. Jurgielewiczowa  ''Ten obcy''

  Klasa 7.

                    Lektura obowiązkowa:

1.      Ch. Dickens: " Opowieść wigilijna"

2.      A. Fredro: " Zemsta"

3.      A. de Saint- Exupery : " Mały Książę"

4.      H. Sienkiewicz: " Latarnik"

5.      A. Mickiewicz : " Dziady cz. II''

6.      J. Słowacki: " Balladyna"

                    Lektura uzupełniająca:

1.      E. Hemingway: " Stary człowiek i morze"

2.      H. Sienkiewicz: " Krzyżacy"

Klasa 8.

                   Lektura obowiązkowa:

  1. A. Kamiński: " Kamienie na szaniec"
  2. A. Mickiewicz: " Pan Tadeusz"
  3. H. Sienkiewicz: " Quo vadis ? "
  4. M. Wańkowicz: " Ziele na kraterze"
  5. S. Żeromski : " Syzyfowe prace"

                  Lektura uzupełniająca:

  1. N. H. Kleinbaum: " Stowarzyszenie Umarłych Poetów"
  2. M. Białoszewski: " Pamiętnik z powstania warszawskiego"
  3. E. E. Schmitt: " Oskar i pani Róża"