MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   
   

Ukochane książki z dzieciństwa,  osób znanych i lubianych ….

 

 

„Mały Książę”

Lektura, którą wybrałam i która moim zdaniem jest godna polecenia jest baśń napisana przez Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”.

Opowiada ona o chłopcu mieszkającym na małej asteroidzie, który z oddaniem opiekuje się swoim kwiatkiem – różą. Róża jest bardzo kapryśna, wymagająca i przemądrzała. Mały Książę opuszcza roślinę, udając się w międzyplanetarną podróż. Poznaje wielu ludzi, ich historie i przesłanie jakie niosą innym. Przeżywa ciekawe przygody, o których możecie się dowiedzieć czytając książkę. Baśń jest ciekawa i pouczająca.

Warto przeczytać!

Agnieszka Nowowiejska, mama Arka z klasy V a i Kuby z klasy II c

 

Książki kocham od najmłodszych lat. Dzieciństwo spędziłam na wsi. Do najbliższej biblioteki miałam 3 km. Po lekcjach spędzałam tam wiele czasu. Kiedy miałam 14 lat w moim domu powstał „Punkt biblioteczny” . Był to jeden regał z książkami, które mogłam wypożyczać  mieszkańcom mojej wsi. Była to dla mnie ogromna radość. Wieczorami czytałam książki swoim rodzicom i babciom.

Książką, która na długo utkwiła w mojej pamięci  jest „Bułeczka” Jadwigi Korczakowskiej. Jest to opowieść o dwóch dziewczynkach wychowanych w różnych środowiskach. Wanda zwana Dziunią -  to rozpieszczona, rozkapryszona jedynaczka, która mieszka w mieście. Bronia zwana Bułeczką – pochodzi ze wsi. Jest sierotą, którą przygarnia ojciec Wandzi. Początki znajomości dziewczynek są trudne. Czy Bułeczka znajdzie drogę do nieufnego serca  Dziuni?  Jak potoczą się dalsze losy dziewczynek dowiecie się po przeczytaniu książki, którą możecie wypożyczyć w bibliotece.

Barbara Myszko, kierownik Biblioteki Publicznej  w Zambrowie,

babcia Natalki z klasy II