Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie
AktualnościŚwietlica

Bezpieczeństwo na drodze

W minionym tygodniu dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Podczas spotkań poznały najważniejsze zasady poruszania się po ulicy – min. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe oraz jak zachowywać się w pobliżu przejść i skrzyżowań.

Aby utrwalić wiadomości uczniowie oglądali filmy edukacyjne, kolorowali obrazki, uczestniczyli  w zabawach ruchowych przedstawiające różne sytuacje, a także wybraliśmy się na wycieczkę w okolice szkoły. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że połączenie teorii z praktyką pozwoli uczniom lepiej zapamiętać zdobyte wiadomości.     

Jolanta Nowak

Skip to content