• SU
  • Działania SU
  • Zarząd SU

Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21 marca w naszej szkole powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby ten czas obchodzony był  wyjątkowo.

Tego dnia w naszej szkole zrobiło się naprawdę zielono, gdyż wszyscy  ubrani byli w wiosenne kolory. Następnie uczniowie klasy I – III wraz ze swymi wychowawcami zebrali się na hali gimnastycznej, gdzie uczestniczyli w konkursie talentów.

Reprezentanci poszczególnych klas wykonywali piosenki, wiersze i inscenizacje o tematyce wiosennej. Później odbyły się wybory najpiękniejszej Pani Wiosny. Dziewczynki z poszczególnych klas prezentowały się radośnie w rytm muzyki w bardzo oryginalnych strojach. Ściany hali gimnastycznej zostały przyozdobione pięknymi plakatami przygotowanymi przez uczniów w czasie długich przerw. Było barwnie i wesoło.

Występy bacznie obserwowało jury w składzie pani wicedyrektor Aldona Wiśniewska, pani Magdalena Czerwonko oraz pani Agnieszka Łukasiewicz. O oprawę muzyczną zadbał  natomiast pan Jacek Kalupa. Prezentacje uczniów wprawiły wszystkich w radosny nastrój.

Klasy IV – VIII zostały zaproszone na prezentację projektu Erasmus „ Bites and pieces of Coulture” realizowanego w naszej szkole połączonego z degustacją tradycyjnych potraw krajów partnerskich.

Oby zarówno piękna pogoda jak i dobre humory towarzyszyły nam do końca roku szkolnego!