Koła plastyczne w świetlicy

„Mali Artyści” i „Magiczne kółeczka”

Zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też w tym roku szkolnym wychowankowie mogą uczestniczyć w dwóch  kołach plastycznych.

W kole „Mali Artyści” dzieci  uczą się nowych, ciekawych technik plastycznych, wytrwałości, odpowiedzialności i  współpracy w zespole. Dowiadują się w  jaki sposób oszczędnie gospodarować powierzonymi materiałami plastycznymi, a także jak zrobić coś z  niczego.

W kole „Magiczne kółeczka” uczestnicy odkrywają tajemniczy świat origami. Sztuka ta polega na odpowiednim składaniu kolorowego papieru. Z różnej wielkości kółek dzieci układają  barwne obrazki.

Wykonane prace ozdabiają korytarz szkolny, gdzie mogą je oglądać uczniowie i rodzice. Uczestnicy kół plastycznych biorą także udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

Towarzyszy im przy tym świetna zabawa.

Aldona Wołosz i  Aneta Komiażyk